AJALUGU Eng | Est | Rus

 

DUFF TAP STUDIO

1992, aasta kevadel külastas Brenda Bufalino eestvedamisel Tallinna American Tap Dance Orchestra. Silmapaistva tantsukollektiivi üheks liikmeks oli ka Barbara Duffy, kelle kutsel Aleksander sõitiski New Yorki erinevatesse tantsukoolidesse stepptantsuoskusi omandama. Aleksandri võttis oma hoole alla ning aitas võõra riigiga kohaneda Woodpecker’s Tap Dance Center nimeline tantsukool, mida Aleksander peab siiani oma alma materiks. Aleksander on siiani väga tänulik kõikidele oma õpetajatele, kelleks olid Brenda Buffalino, Tony Waag, Margaret Morrison ja mitmed teised. Aleksandri peamiseks õpetajaks kujunes siiski Barbara Duffy, kelle auks kannab nime ka Ivaškevitši tantsustuudio.

Stuudio sündis 1993. aastal ning on sellest ajast peale aktiivselt arenenud. Üles on astutud mitmetel kontsertidel ning võistlustel ja seda nii Eestis kui välismaal. Kenaks kevadiseks traditsiooniks on kujunenud iga-aastane stuudio kontsertshow, mis pühendatud rahvusvahelisele stepptantsupäevale ja mida tähistatakse üle maailma 25. mail. Lääne-Euroopas ning Ameerikas on selle päeva tähistamine juba pikaaegne traditsioon. Eestis toimunud kontserdil on esinenud muusikuid ning tantsijaid Ameerikast, Venemaalt, Soomest, Austriast, Saksamaalt, Prantsusmaalt ja isegi Jaapanist. Laval saab näha maailma paremikku kuuluvaid stepptantsijaid esindamas erinevaid tantsustiile. Lisaks tantsijatele astuvad üles mitmed tuntud džässmuusikud. Tavakohaselt korraldatakse stepptantsupäeva puhul ka maailmas tuntud stepptantsu pedagoogide meister-klasse.

Duff Tap Studio õpilased võtsid osa meister-klassidest ja festivalidest Helsinkis, Moskvas ja New Yorkis ning osalesid Eestis professionaalses muusikalis „No, no, Nanette!”. Tihti osalevad nad kontsertidel nii kodu- kui ka välismaal. Stuudio tantsijad on Moskva ja Berliini festivalide laureaadid ning Stepptantsu Maailmameistrivõistluse finalistid aastal 2006 Saksamaal.