MEEDIA Eng | Est | Rus
"Äripäev/Puhkepäev" 08.04.04

 

Maailmakuulsad stepptantsijad Eestis

   Pilt
  Aleksandr Ivaškevitš toob juba kolmandat aastat Eestisse rahvusvahelise stepptantsijate seltskonna.
Foto: Olga Makina
Kes soovib energiat ammutada jõulisest stepptantsust ja improvisatsioonist, võiks pühapäeva õhtul minna Vene Draamateatrisse, kus toimub stepptantsuetendus maailmas tuntud artistide osavõtul.

Maailmakuulsad stepptantsijad ning parimad džässmuusikud toob juba üheksandat korda Eesti publiku ette Vene teatri näitleja Aleksandr Ivaškevitš.

Sel aastal esinevad kolmetunnilises programmis Miriam Nelson ja Max Pollak USAst, Olivia Rozenkrantz Prantsusmaalt, Mari Fujibayashi Jaapanist, Andrei Rubtsov Saksamaalt ja Aleksandr Ivaškevitš ise oma tantsustuudioga Duff Tap Studio. Orkestri koosseisu kuuluvad Eesti, Soome ja Venemaa parimad džässmuusikud Raivo Tafenau, Toivo Unt, Jevgeni Gimmer ja Peteri Haasa.

"Näha saab väga erinevaid stepptantsu stiile, sest esinejad on kokku tulnud erinevatest maadest", avab ürituse pressiesindaja Terje Kross. "Iga esineja on laval nii oma tantsudega kui ka ühiskavas, mida Eestis mõne päeva jooksul on harjutatud." Aleksandr Ivaškevitš ei taha ühtki tantsijat teiste seast esile tuua, sest eri maailma nurkadest kokku tulnud steppijad on kõik oma ala parimad.

Omaette imetlust väärib siiski USAst kohale sõitnud 82aastane Miriam Nelson, keda kõrgele eale vaatamata maailma lavadel tantsimas võib näha. "Miriam on unikaalne inimene, sest pärast lava- ja filmiesinemisi koos Hollywoodi staaridega on ta alustanud uut elu. Ta tantsib siiani ja on tunnustatud õpetaja, keda kutsutakse meistriklasse läbi viima. Ta ei ole jäänud niisama pensionile istuma, vaid on valmis jagama oma teadmisi ja jõudu," räägib Ivaškevitš. Miriam Nelson on esinenud paljude Hollywoodi kuulsustega, kes tänaseks juba manala teed läinud. Vast meeldejäävam on koostöö Glenn Milleriga filmis "Ameeriklane Pariisis". Esimene Disneylandy tantsuline paraad on samuti tema lavastatud, arvukatest riigipeade auks korraldatud vaatemängudest rääkimata.

Korraldajad lubavad publikule etendust kogu piletihinna eest ja rohkemgi veel, sest sellisel tasemel stepptantsutähti näeb Eestis vaid korra. "Aleksandr on ise koos nende esinejatega Broadwayl tantsinud ja seetõttu tulevad nad siia hea meelega. Samuti on jätnud Eesti publik väga hea mulje", ütleb Terje Kross.Stepptantsuetenduse varasemast publikumenust räägib seegi, et nädala keskel oli pühapäeva õhtuks Vene Draamateatrisse saada vaid üksikud piletid.