MEEDIA Eng | Est | Rus
"Eesti päevaleht" 15.05.02

 

Stepptantsu-show toob staarid Tallinna

"Mul on väga hea meel, et stepptants Eestis elab," ütles nimekas Ameerika stepptantsupedagoog Barbara Duffy, kes sõitis siia tähistama rahvusvahelist stepptantsupäeva.

Reedel ja laupäeval tantsib Duffy koos Eesti stepptantsutähe Aleksander Ivaškevitši ja tolle sõprade-õpilastega Vene Draamateatris etendusel "Jazz & Tap". Showle oodatakse steppima ka Saksamaal elavat vene tantsijat Andrei Rubtsovi. "Meil on veel üks üllatusesineja Sam," lisas Ivaškevitš eile.

Duffy esindab ta enda sõnul rütmistepptantsu suunda, kus on väga oluline osa jalgadega tehtaval muusikal. Nii on ka õhtu muusikuteks Eesti parimad tegijad: koos mängivad Lembit Saarsalu, Olav Ehala, Toivo Unt ja kitarrivirtuoos Peterburist Gasan Bagirov.

Duffy sõnul jätkab Ivaškevitš Eestis Ameerika stepptantsutraditsiooni. "Ta õppis minult sedasama, mida mina õppisin oma õpetajatelt Leon Collinsilt ja Brenda Buffalinolt." Buffalino peaks olema tuttav eestlastelegi: aastal 1992 esines siin menukalt tema juhitud American Tap Dance Orchestra, mille koosseisus käis esimest korda Tallinnas ka Duffy.

"Kas keegi kirjutab meie etendusest arvustuse?" hõikas Duffy eile pressikonverentsil ajakirjanikele. Tema sõnul on stepptantsu kajastamine meedias tõsine probleem – sellest ei kirjutata arvustusi, justkui poleks tegu tõsise kunstižanriga. “Me võitleme Ameerikas oma kunsti prestiiži eest, et meie tööst kirjutataks asjatundlikku kriitikat," ütles USA mainekates lehtedes kiita saanud tantsija.